2.1

Bamirësia është trajtim mjekësor

Spread the love

Kohët e sotme, studiuesit thonë se shpenzimi i pak parave për një të varfër ka ndikim shumë të madh psikologjik te njerëzit. Ai të mëson tolerancën dhe të shton lumturinë. Studimet mjekësore vërtetojnë se toleranca dhe zemërgjerësia i zgjat jetën njeriut.

Nuk është për t’u habitur, kur mëson se studimi më i fundit psikologjik thotë se dhënia dhe toleranca shtojnë aftësinë e sistemit imunitar të njeriut dhe rezistencën e tij ndaj sëmundjeve. I Dërguari i Allahut (paqja qoftë mbi të dhe familjen e tij) ka thënë përsosmërisht të vërtetën: “Bamirësia është provë”.

(Redaksia e revistës “Vlera”, nr. 14, prill 2015, fq. 49)




There are 16 comments

Add yours
 1. Cami Halısı Malatya

  Good info. Lucky me I reach on your website by accident, I bookmarked it. Metropol Halı Karaca Halı Öztekin ve Selçuklu Halı Cami Halısı ve Cami Halıları Türkiye’nin En Büyük Cami Halısı Fabrikasıyız…

 2. astralean te koop in België zonder voorschrift

  Excellent goods from you, man. I have understand your
  stuff previous to and you are just too magnificent. I actually like what you have acquired here, really like what you’re
  stating and the way in which you say it. You make it entertaining and you still care for to keep it smart.
  I cant wait to read far more from you. This is really a tremendous site.

 3. Wo kann man ceflorex kaufen?

  First off I want to say superb blog! I had a quick question in which I’d like to ask if you
  do not mind. I was interested to find out how you center yourself and clear your head before writing.
  I’ve had a difficult time clearing my thoughts in getting my ideas out.
  I truly do enjoy writing but it just seems like the first 10 to
  15 minutes are generally lost simply just trying to figure out how to begin. Any suggestions
  or hints? Cheers!

 4. erschwinglicher Preis für symmetrel

  Hi would you mind letting me know which web host you’re
  using? I’ve loaded your blog in 3 different browsers and I must say this blog
  loads a lot quicker then most. Can you suggest a good web
  hosting provider at a honest price? Many thanks, I appreciate it!

 5. Kristy

  Incredible! This blog looks just like my old one! It’s on a completely different topic but it has pretty much the same
  page layout and design. Excellent choice of colors!


Post a new comment