3.1

Dobitë e organizimit të tubimeve për të kujtuar Imam Husejnin (1)

Spread the love

Hyrje

Me emrin e Allahut, të Gjithmëshirshmit, Mëshirëplotit

Falënderimet i takojnë Allahut të Madhëruar. Paqja dhe bekimet e Allahut qofshin mbi Profetin Muhamed, mbi familjen e tij të pastër dhe mbi shokët e tij të zgjedhur!

Es-Selamu alejkum ue rahmetullahi ue berakatuhu

(Paqja, mëshira dhe begatitë e Allahut qofshin mbi ju)

Transmetohet nga Imam Xha’fer ibn Muhamed Sadiku (paqja qoftë mbi të) se i ka thënë Fudejl ibn Jesariut: “O Fudejl! A po tuboheni dhe bisedoni?” Fudejli i tha: “Po, u bëfsha kurban për ty!” Imam Sadiku (paqja qoftë mbi të) i tha: “Unë i dua ato tubime. Ringjalleni çështjen tonë! Allahu e mëshiroftë atë që e ringjall çështjen tonë!

Ka shumë transmetime nga Ehli Bejti (paqja qoftë mbi ta), të cilat urdhërojnë për ringjalljen e përmendjes së tyre. Imam Rizai (paqja qoftë mbi të) ka thënë: “Kush ulet në një tubim dhe në të ringjall çështjen tonë, zemra e tij nuk do të vdesë atë ditë kur do të vdesin zemrat (në Ditën e Kiametit)”. (Vazhdon)

Shkrim i huazuar.
There are 5 comments

Add yours
 1. sklep online

  You are really a just right webmaster. The website loading pace is incredible.

  It seems that you are doing any unique trick.
  In addition, the contents are masterwork. you have done a fantastic task on this topic!
  Similar here: sklep internetowy and also here: Zakupy
  online

 2. Backlinks List

  Good day! Do you know if they make any plugins to assist
  with Search Engine Optimization? I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good success.
  If you know of any please share. Appreciate it!
  I saw similar article here: Backlink Portfolio

 3. dobry sklep

  Wow, superb blog structure! How lengthy have you
  been running a blog for? you make blogging look
  easy. The full glance of your web site is fantastic, as neatly as the
  content material! You can see similar here sklep internetowy

 4. Rene76

  Wow, incredible blog format! How lengthy have you been running a blog for?
  you made running a blog glance easy. The entire glance of
  your website is excellent, let alone the content material!
  I saw similar here prev next and those was wrote by Nicole99.

 5. Dorothea76

  Wow, superb blog layout! How long have you ever
  been running a blog for? you make blogging glance easy.

  The full glance of your website is magnificent,
  let alone the content! I read similar here prev next and those was wrote by Drew96.


Post a new comment