nuts

Ëmbëlsirë me Nutella dhe biskota.

Spread the love

Të gjithë e duam shijen e nutellës…

Përbërësit:
500 gr Krem djathi(Philadelphia,abc etj)
250 gr biskota të bluara
400 gr nutella
100 gr margarin

Hapat:

1. Mbi avull shkrijme nje luge nutella dhe margarine,te cilen pastaj e perziejme me biskotat ebluara.

2. Masen e leme ne frigorifer.

3. Pastaj perzijme nutellen me krem djathin me mixer derisa te homogjenizohen mire.

4. Edhe kete mase e leme ne frigorifer per 10 minuta.

5. Pastaj ne kallepin per torte em madhesi 22 e rrafshome mire shtresen me biskotat e bluara.

6. Persiper qesim shtresen me kremin me nutella dhe krem djathin dhe rrafshojme mire.

7. Persiper shtojme arra te bluara sipas deshires dhe leme te ftohet mire ne frigorifer.
There are 76 comments

Add yours
  1. AlbertBiada

    Some are medicines that help people when doctors prescribe. п»їMedicament prescribing information.
    cheap tadalafil 5mg
    п»їMedicament prescribing information. Read information now.


Post a new comment