1.60

EMRAT E HAZRETI FATIMES (A.S.)

Spread the love

Hazreti Fatimja (paqja qoftë mbi të) është e njohur me dhjetë emrat e saj të meritueshëm, siç janë:

FATIME – e mbrojtur nga zjarri,

SIDDIKA – e sinqertë,

BETULA – e pastër,

ZAHIRA – ndriçuese,

MUBAREKA – e bekuar,

TAHIRA – e pastër,

ZEKIJA – e urtë,

MUKADESA – person i cili i drejton melekët,

ZEHRA – shumë e bukur, dhe

RADIJETULMERDIJA – ajo që është e shpërblyer dhe e kënaqur nga kjo.

Redaksia e revistë “Vlera”.
There are 8 comments

Add yours
  1. Dollie

    I’m really enjoying the theme/design of your website. Do you ever run into any web browser compatibility problems?
    A small number of my blog visitors have complained about my website not working correctly in Explorer but looks great in Opera.
    Do you have any ideas to help fix this issue?


Post a new comment