Ramazani nata 9

Veprimet e natës së nëntë të muajit të Ramazanit

Spread the love

Veprimet e natës së nëntë të muajit të Ramazanit janë:

 • Falen gjashtë rekate namaz në mes të namazit të akshamit (magrib) dhe namazit të jacisë.
 • Në çdo rekat lexohet një herë surja el-Fatiha dhe gjashtë herë Ajetul-Kursija.
 • Pas namazit thuhen 50 herë salavatet mbi Muhamedin (paqja qoftë mbi të dhe familjen e tij) dhe Familjen e Tij të pastër (Ehli Bejtin).

Redaksia e revistës “Vlera“.
There are 4 comments

Add yours
 1. najtańszy sklep

  You’re in point of fact a excellent webmaster.
  This web site loading pace is amazing. It sort of feels that you’re doing any distinctive trick.

  Also, the contents are masterwork. you’ve performed a great activity on this topic!
  Similar here: bezpieczne zakupy and also here: Dobry sklep


Post a new comment