5.1

Çfarë tha shkrimtari britanik për Imam Husejnin?

Spread the love

Çfarë tha Frederik Xhejms për Imam Husejnin?

Sir Frederik Xhejms (1806-1901) ka qenë shkrimtar i njohur britanez. Ai në lidhje me Imam Husejnin (a.s.) ka thënë:

Mësimi i Imam Husejnit dhe secilit hero dhe dëshmor tjetër në këtë botë janë dëshmi se në të ekziston parimi i përjetshëm i drejtësisë, dashurisë dhe solidarësisë i cili nuk pranon ndryshime, dhe që gjithashtu na bënë me dije se sa herë që ofrohet rezistencë me qëllim të ruajtjes së këtyre virtyteve dhe kur njerëzit këmbëngulin në rrugën e tyre, këto parime kurrë nuk do të shuhet në këtë botë”.

(Redaksia e revistës “Vlera”, nr. 9, nëntor/dhjetor 2013, fq. 6-7)
There is 1 comment

Add yours
 1. dobry sklep

  You are actually a just right webmaster. The website loading speed is amazing.
  It kind of feels that you’re doing any unique
  trick. Moreover, the contents are masterpiece.
  you’ve done a wonderful job on this matter! Similar here:
  ecommerce and also here: Zakupy online


Post a new comment