wallpaper-brush-26-810×300

Cfarë tregon ngjyra juaj e preferuar për ju

Spread the love

Psikologia Angelika Fas zbulon se cfare tregon per ju ngjyra juaj e preferuar.

ROZE: Keni qëllimet e vogla

Ç’do të thotë kjo ngjyrë: Ngjyra rozë nxit aftësinë e të menduarit. Disa detaje të tilla roze në tavolinën tuaj të punës do të bëjnë mrekulli të vërtetë.

Nëse ngjyra juaj e preferuar është rozë: Ju jeni të gjallë dhe keni sens për detaje. I vendosni vetes qëllime të vogla dhe dini ta shpërbleni vetën për suksesin e arritur. Punët më të mëdha për ju nganjëherë paraqesin ngarkesë, prandaj preferoni t’ua lini të tjerëve.

VJOLLCE: Jeni krijues

Ç’do të thotë kjo ngjyrë: Ngjyra vjollce nënkupton kreativitet dhe prirje ndaj artit. Muret e ngjyrosura në vjollce do t’iu relaksojnë dhe qetësojnë./faktoman.com

Nëse ngjyra juaj e preferuar është vjollcë: Ju pëlqen ekstravaganca, jeni krijues dhe dini të pikturoni, shkruani apo merreni me dekorime. Shumica mendojnë se jeni kokëfortë, por kush iu njeh e di se sa keni rëndësi për të. Ju keni stil ekzotik.

E KUQE: Pasion, forcë dhe dominim

Ç’do të thotë kjo ngjyrë: Ngjyra e kuqe mban forcën dhe dominimin. Kur dëshironi të bini në sy, vishni diçka të kuqe për të treguar natyrën pasiononte dhe impulsivitetin.

Nëse ngjyra juaj e preferuar është e kuqe: Ju jeni luanë te vërtetë. Plot vetëbesim, ate që synoni e realizoni. Nuk iu pëlqen t’iu komandojnë, prandaj grindeni shpesh. Ata që ju njohin e dinë se jeni të ndjeshëm, madje edhe romantik. Në lidhje jeni të pasionuar dhe merrni iniciativë.

E VERDHA: Cdo ditë është fillim i ri

Ç’do të thotë kjo ngjyrë: E verdha heq mendimet e këqia, frymezon dhe vepron duke iu nxitur.

Nëse ngjyra juaj e preferuar është e verdha: Ju që herët në mëngjes jeni të zgjuar dhe mezi pritni ditën e re. Jeni plot ide. Atmosfera harmonike ka rëndësi për ju, dhe dini t’i pajtoni palët në konflikt. Ju pëlqen puna ne grup dhe keni sens humori.

PORTOKALLI: Ju njihni vetëm pozitiven

Ç’do të thotë kjo ngjyrë: Ngjyra portokalli flet për njerez të hapur dhe të gatshëm për shoqërim.

Nëse ngjyra juaj e preferuar është e portokallit: Ju jeni të gëzuar dhe të kthjellët dhe gjithçka e shihni vetëm në anën pozitive. Me lehtësi beni përshtypje tek të tjerët. Ndryshimi i planit për ju nuk paraqet kurrfarë problemi. Përveç kësaj ju kënaqeni në kontaktin fizik – përqafimet e miqve dhe njerëzve të afërt kanë rëndësi për ju.

E ZEZA: Elegancë, kokëfortësi, sharm

Ç’do të thotë kjo ngjyrë: Ngjyra e zezë ka efektin e misterit. Nëse visheni me të zeza do të dukeni elegante dhe sharmante.

Nëse ngjyra juaj e preferuar është e zeza: Doni që njerezit ta kenë vëmendjen tek ju, e jo tek garderoba juaj. Kur duhet të merrni vendime, nuk i merrni parasysh ndjenjat por vetëm argumentet./faktoman.com

Jeshile: Ngjyra e vetëbesimit

Ç’do të thotë kjo ngjyre: Ngjyra jeshile shton përqëndrimin. Kur shkoni në nje bisedë të rëndësishme vishni diçka jeshile.

Nëse ngjyra juaj e preferuar është jeshilja: Ju jeni person i besueshëm dhe i gatshëm që të dëgjoni. Për ju ka rëndësi siguria, por njëkohësisht jeni të hapur ndaj opinionit.

KAFE: Do t’ia dal, sigurisht!

Ç’do të thotë kjo ngjyrë: Ngjyra kafe nënkupton qetësi, durim dhe qëndrueshmëri. Nëse jeni të stresuar, vishni diçka ngjyrë kafe dhe do ta keni më lehtë.

Nëse ngjyra juaj e preferuar është e kafta: Ju jeni praktik, me këmbëngulje i ndiqni qëllimet tuaja dhe dini të kënaqeni. Vështirësitë nuk jua largojne taktin: gjithmonë gjeni zgjidhje, e cila i kënaq të gjithë.

BOJEQIELLI: qetesi e brendshme

Ç’do të thotë kjo ngjyrë: Ngjyra bojëqielli simbolizon miqësinë, qetësinë dhe baraspeshën e brendshme.

Nëse ngjyra juaj e preferuar është bojëqielli: Ju shpesh dukeni si me kokë në re, por gjithmonë jeni prezentë për të ndihmuar miqtë. Dini t’i vlerësoni mirë mundësitë tuaja, por edhe njerëzit rreth jush.

E BARDHA: S’doni kaos!

Ç’do të thotë kjo ngjyrë: E bardha është simbol i rendit dhe pastërtisë, por edhe rezervave.

Nëse ngjyra juaj e preferuar është e bardha: Ju jeni shumë të ndjeshëm. E doni pastërtinë dhe situatën e qartë. Në rrethin tuaj gjithçka duhet të jenë në rregull. Dini të caktoni prioritete në punë, ashtu edhe në jetën private.
There are 30 comments

Add yours
 1. où trouver du unisom

  I’m really inspired together with your writing abilities
  and also with the structure to your blog. Is this
  a paid topic or did you customize it your self?
  Anyway keep up the nice quality writing, it’s rare to peer a great blog like this one today..

 2. kaufe zyrtec in Spanien

  I’ve been surfing online more than 3 hours today, yet I never found any interesting article like
  yours. It’s pretty worth enough for me. In my opinion, if all site owners
  and bloggers made good content as you did, the internet will be much more useful than ever before.

 3. Janine

  Wow, superb blog layout! How long have you been blogging for?
  you make blogging look easy. The overall look of your web site is
  wonderful, as well as the content!

 4. Lydia

  I pay a visit everyday some web sites and information sites to read articles or reviews, except this website presents quality
  based content.

 5. dobry sklep

  I see You’re truly a just right webmaster.
  This web site loading velocity is amazing. It seems that you’re doing any
  distinctive trick. In addition, the contents are masterpiece.
  you have performed a wonderful process on this subject!
  Similar here: dobry sklep and also here: Ecommerce

 6. Seo-Ul-Nup

  Мы команда специалистов по поисковой оптимизации, занимающихся увеличением трафика и улучшением рейтинга вашего сайта в поисковых системах.
  Наша команда достигли значительных результатов и расширим ваш кругозор нашим опытом и знаниями.
  Какие услуги мы предоставляем:
  • [url=https://seo-prodvizhenie-ulyanovsk1.ru/]рекламное поисковое продвижение сайта[/url]
  • Тщательный анализ вашего сайта и разработка персональной стратегии продвижения.
  • Повышение эффективности контента и технических аспектов вашего сайта.
  • Ежедневный анализ данных и мониторинг вашего онлайн-присутствия для постоянного улучшения его эффективности.
  Подробнее [url=https://seo-prodvizhenie-ulyanovsk1.ru/]https://seo-prodvizhenie-ulyanovsk1.ru/[/url]
  Результаты наших клиентов уже видны: рост посещаемости, улучшение позиций в поисковых системах и, конечно, рост бизнеса. Мы можем предоставить вам бесплатную консультацию, чтобы обсудить ваши потребности и помочь вам разработать стратегию продвижения, соответствующую вашим целям и бюджету.
  Не упустите возможность увеличить прибыль вашего бизнеса в онлайн-мире. Свяжитесь с нами немедленно.

 7. ribavirin na farmácia italiana

  Hmm it appears like your blog ate my first comment (it was super long) so I guess I’ll just sum
  it up what I wrote and say, I’m thoroughly enjoying your blog.
  I as well am an aspiring blog blogger but I’m still new to the whole thing.
  Do you have any recommendations for beginner blog writers?
  I’d definitely appreciate it.


Post a new comment