1.1

DISA SHPREHI POZITIVE QË JUA NDRYSHOJNË JETËN PËR MIRË

Spread the love

Ndoshta mund t’ju duket e pabesueshme, por faktikisht jetës tuaj mund t’i jepni drejtim të duhur vetëm duke i ndryshuar disa shprehi të caktuara. Më poshtë ju sjellim disa nga shprehitë pozitive të cilat, siç e ka dëshmuar edhe shkenca, do të ndikojnë për mirë në jetën tuaj:

1. Besoni karmës. Por kur të bëni ndonjë vepër të mirë, bëjeni nga zemra, e jo sepse pritni që diçka e mirë t’ju ndodh më vonë.

2. Bëni punë vullnetare. Ajo orë të cilën e shpenzoni duke i vizituar të moshuarit apo duke u mësuar gjëra fëmijëve jetimë, mund t’jua ndryshojë kahjen e jetës në një mënyrë që se keni imagjinuar asnjëherë më parë.

3. Pajtohuni me emocionet tuaja. Ne jemi krijuar për t’u ndjerë të lumtur, të frikësuar, të dëshpëruar, zhgënjyer, dashuruar etj. Ajo çfarë na bën neve të mirë, është t’i pranojmë emocionet tona dhe të kemi durim!

4. Mos u ankoni. Mjaft më me ankesa, mos u bëni për të pasur tjerët mëshirë për juve, por ngrijeni veten lart dhe luftoni për çdo qëllim tuajin!

5. Gjykoni më pak, pranoni më shumë. Gjithsecili e ka një histori prapa vetes, një betejë të çfarëdo lloji, për të cilën askush se di. Është e rëndësishme ta mbani në mend këtë dhe të mos i paragjykoni njerëzit.

6. Meditoni. Nuk ka mënyrë më të mirë sesa meditimi për t’u lidhur me trupin dhe për t’u mësuar të kujdeseni për veten emocionalisht, mendërish dhe fizikisht.

Redaksia e revistës “Vlera”.
There are 1,066 comments

Add yours
 1. vapes

  … [Trackback]

  […] Find More Info here on that Topic: revistavlera.com/disa-shprehi-pozitive-qe-jua-ndryshojne-jeten-per-mire/ […]

 2. Click here

  I know this if off topic but I’m looking into starting my own blog and was wondering what
  all is required to get set up? I’m assuming having a blog like yours would
  cost a pretty penny? I’m not very internet savvy so I’m not 100% sure.
  Any tips or advice would be greatly appreciated. Thanks

 3. urist_bjAsymmemeBlirm

  Юридические консультации для всех вопросов о юридических вопросах|Бесплатный юридический совет на юридические темы
  бесплатная помощь юриста для граждан и предприятий по различным вопросам Получи бесплатную юридическую консультацию от бесплатный совет юриста: надежное решение юридических проблем|Получи бесплатное консультирование от опытных юристов по наболевшим проблемам
  Бесплатная юридическая консультация о разводе
  бесплатная юридическая консультация юриста http://www.konsultaciya-yurista-499.ru.

 4. ForrestIdoge

  viagra pfizer 25mg prezzo [url=https://sildenafilitalia.men/#]alternativa al viagra senza ricetta in farmacia[/url] alternativa al viagra senza ricetta in farmacia

 5. pipeline pro lifetime license

  I’ve been browsing on-line greater than 3 hours nowadays, yet I by no means discovered any attention-grabbing
  article like yours. It is beautiful price enough for me.
  In my view, if all site owners and bloggers made just right
  content material as you did, the web can be a lot more useful than ever before.

 6. Kurbelradio kaufen

  I was extremely pleased to discover this page. I wanted to thank you for your time
  just for this fantastic read!! I definitely loved every
  bit of it and I have you saved to fav to look at new things in your website.

 7. Augustus

  Hello, i think that i saw you visited my site thus i came to “return the
  favor”.I’m trying to find things to enhance my web site!I
  suppose its ok to use a few of your ideas!!

 8. bagasjeromsmatte til bil

  Hey there! I just wanted to ask if you ever have any issues with hackers?
  My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing many months of hard work due
  to no backup. Do you have any methods to protect against hackers?