gjes-640×325

Ja mëngjesi ideal për zemrën

Spread the love

Disa ushqime bashkëveprojnë duke i përforcuar vlerat ushqyese të njëri-tjetrit, ose duke përmirësuar përthithshmërinë e aparatit tretës.

Kur tërshëra kombinohet me lëngje të pasur me vitamine C, si lëngu i portokallit, mbron arteriet dy herë më shumë sesa të marra të ndara. Polifenolet e tyre përbejnë forcë më të madhe antioksiduese, duke mbrojtur arteriet nga yndyrat e larta si tregliceridet apo kolesteroli i keq LDL.

Me prej ardhje nga gruri i shtypur, tërshëra është një nga ingredientët më të shijshëm dhe të shëndetshëm që duhet në mënyrë kategorike të konsumoni. Lëngu i portokallit ka aktivitet antimikrobial dhe antiviral, është dëshmuar i shkëlqyeshëm në lehtësimin e çekuilibrit hormonal, stimulimit të rigjenerimit të qelizave dhe rritjen e imunitetit. Nëse i praktikoni këto dy ushqime në mëngjeset tuaja, kujdesuni që t’i merrni së bashku dhe jo veç e veç.
There are 2 comments

Add yours
 1. najtańszy sklep

  You are in point of fact a excellent webmaster. This site loading pace is incredible.
  It sort of feels that you’re doing any unique trick. Furthermore, the contents are masterpiece.
  you have done a wonderful activity on this subject! Similar here: bezpieczne
  zakupy and also here: Zakupy online

 2. AA List

  Hello there! Do you know if they make any plugins to help with SEO?
  I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing
  very good gains. If you know of any please share.
  Kudos! You can read similar article here: List of Backlinks


Post a new comment