barki-633×330

Lëngu që na la gojëhapur: Për 5 ditë asnjë gjurmë nga diabeti

Spread the love

Diabeti është sëmundje, nga e cila preken të moshuarit dhe të rinjtë. Shkaku më i shpeshtë është stresi, e po ashtu edhe ushqimi jo i shëndetshëm dhe jo i rregullt.

Me shtimin në peshë, shtohet edhe rreziku për t’u prekur nga diabeti. Hani ushqim rregullisht, mos anashkaloni shujtat dhe konsumoni ilaçet e përshkruara.

Nuk ia vlen t’i merrni ilaçet, nëse nuk ushqeheni si duhet, trasmeton gazeta Kosova Sot

Mos harroni, se nëse nuk u përmbaheni rregullave të ushqimit dhe ilaçeve, mund të vijnë pasojat, si: humbja e shikimit dhe amputimi i gjymtyrëve.

Ilaçi natyral që ju sjellim ju ndihmon të rregulloni nivelin e sheqerit në gjak, të forconi imunitetin, pastroni organizmin, forconi shikimin dhe të vrisni qelizat kancerogjene

Përbërësit:

3 grushte spinaq 2 karota 1 mollë të gjelbër 2 shkopinj selino

Përgatitja:

Në fillim i shpëlani mirë të gjithë përbërësit, e nga mollët të hiqni farat.

I vendosni në blender, e masën e fituar ta pini në mëngjes, në lukth të thatë.
There is 1 comment

Add yours
  1. Octavia

    Wow, amazing blog structure! How lengthy have you been running a blog
    for? you make running a blog glance easy. The total look of your web site
    is great, as well as the content material! You can see similar here sklep internetowy


Post a new comment