1.11

SHEMBULLI I FATIMES (poezi)

Spread the love

Shembullin tonë ne e kemi
Të bijën e Pejgamberit
Fatimetuz-Zehra-në
Vajzën e dashur të Mustafasë.

Ku na shkoi ajo nënë
Ku na vajti ajo motër?
Me zemër të madhe plot iman
Na jep shembull në çdo anë.

E gjithë bota për të vajton
Për vdekjen e saj tragjike
Tani pusho në Parajsë
O Fatime, nënë kreshnike!

Eja pra ti e mos nguro
Me këtë dhembje solidarizohu
Fenë islame përqafo
Se të parët e tu kanë qenë
Njerëz besnikë me fe dhe nder.

Marrë nga libri: “Eja Shpejt“, autore: Ikballe Berisha Huduti, shtëpia botuese “Dielli Pas Reve“, Prishtinë, maj 2015, fq. 120.

Huazuar nga sajti personal i autores.
There are 5 comments

Add yours
 1. Phone Tracker

  How to track the location of the other person’s phone without their knowledge? You will be able to track and monitor text messages, phone calls, location history and much more. Free Remote Tracking and Recording of Husband’s Phone Cell Phone Spy. Best Apps to Download for Free to Spy on Another Phone. https://www.xtmove.com/

 2. quorionex.top

  You are in point of fact a just right webmaster. The web site loading speed
  is incredible. It kind of feels that you are doing any unique trick.

  Also, the contents are masterpiece. you have performed a magnificent job
  in this matter! Similar here: sklep internetowy and also here: Najtańszy sklep


Post a new comment