Tezeeeeee

“Tezes i vjen era nënë”, çfarë fshihet pas lidhjes magjike me nipërit dhe mbesat

Spread the love

Vetëm ajo është në gjendje të përqafojë si një nënë, të mbajë sekretet si një motër dhe të ju flas si një mike!

Kjo shprehje është më e famshmja sa u përket tezeve, por jo e vetmja.

Ajo është një figurë që i jep dashuri pa fund nipit/mbesës, përkedhelje dhe siguri për një kohë te gjatë, dhe nga ana tjetër, edhe për tezen kjo marrëdhënie përfshin emocione të jashtëzakonshme.

Dashuria e tezes është e pakushtëzuar.

Prej momentit të parë kur tezja mban nipin/mbesën në dorë, krijohet një lidhje e pashkëputshme; asaj i vjen era nënë!

Ju që keni teze ndoshta do e kuptoni më shumë këtë artikull.

Po ashtu, edhe ju mbesa e nipër, tashmë po ndaloni enkas në këtë shkrim dhe të kuptoni magjinë e marrëdhënies që keni me “gjysmë nënën”, tezen tuaj të mrekullueshme…

JU JEP KËSHILLA TË MIRA
Pas prindërve, personi i parë që ju vjen në mendje për të marrë këshilla është tezja.

Në rast se druheni për të folur me mamanë tuaj, atë e keni mbështetjen e parë.

Sipas rasteve të ndryshme, kemi dalë në përfundimin se këshilla që ajo jep është më e mira.

VIZITAT TE AJO KONSIDEROHEN SI PUSHIME
Nuk ka gjë më të bukur sesa të shkosh te shtëpia e tezes për vizitë.

Ajo do bëjë të pamundurën t’ju presë me gjithë të mirat.

Edhe me prindërit kënaqesh kur bën një piknik, por argëtimi në shtëpinë e tezes mund të konsiderohet sikur je me pushime.

Nëse ju i kërkoni një ëmbëlsirë që ju pëlqen shumë, ajo direkt do jua sjellë.

Në shtëpinë e saj jeni të lirshëm, sikur jeni në shtëpinë tuaj, por ndryshimi i vendit ju argëton edhe më shumë.

AJO MENDON SE JU JENI SHUMË TË MIRË
Tezja gjithmonë mundohet t’ju rrisë vetëbesimin.

Prindërit ju kritikojnë më shumë, ndërsa tezja ju përkrah për gjërat që doni të realizoni.

Tezja në shumicën e rasteve mundohet t’ju japë kurajë!

JU BËN TË NDIHENI SPECIALË
Tezja ndjen pothuajse të njëjtën dashuri për ju sikurse ndjen mamaja juaj.

Ajo është motra e mamasë, pra ndër njerëzit tuaj më të afërt.

Tezja ju bën të ndiheni specialë për atë që jeni dhe nuk përpiqet t’ju ndryshojë.

NËSE KENI PROBLEME ME PRINDËRIT, AJO JU NDIHMON
Të gjithë keni ndonjëherë probleme me prindërit, por tezja ju bën të ditur se edhe ata janë të mirë.

Kur ju filloni të krijoni inate me ta, tezja mundohet t’ju shpjegojë se prindërit duan të mirën tuaj.

Në këtë mënyrë, ajo zgjidh konfliktet tuaja me prindërit.
There are 39 comments

Add yours
 1. Hudson

  This is very interesting, You are an overly skilled blogger.
  I’ve joined your rss feed and stay up for looking for extra of
  your excellent post. Also, I’ve shared your web site in my social networks

 2. Medikamente ohne Risiken für die Gesundheit

  Magnificent items from you, man. I have take note your stuff prior to and you’re simply too
  excellent. I actually like what you have received right here, certainly like what you’re
  saying and the way by which you are saying it.
  You make it entertaining and you still care for to stay it wise.

  I cant wait to read far more from you. That is actually
  a wonderful web site.

 3. pharmacie en ligne Espagne duloxetine

  Have you ever thought about publishing an e-book or guest authoring
  on other blogs? I have a blog based on the same
  topics you discuss and would really like to have you share some stories/information. I know my
  visitors would appreciate your work. If you are even remotely interested, feel
  free to shoot me an email.

 4. Audra

  Hey there! Do you know if they make any plugins to assist with SEO?
  I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very
  good results. If you know of any please share. Kudos!

 5. Preis von novacef in der Schweiz

  You really make it seem so easy with your presentation but I to find this topic to be actually one thing that I feel I’d by
  no means understand. It sort of feels too complex and extremely broad for me.

  I am looking forward on your next submit, I will try to get the hang of it!

 6. Newton

  Having read this I believed it was extremely enlightening.
  I appreciate you finding the time and effort to put this article together.
  I once again find myself spending way too much time both
  reading and posting comments. But so what, it was still worth it!

 7. piracetam kopen in Nederland zonder problemen

  Wonderful goods from you, man. I have take into account your stuff prior
  to and you’re just too great. I actually like what you have obtained right here,
  really like what you’re stating and the way in which in which you say it.
  You’re making it entertaining and you continue to take
  care of to keep it sensible. I can’t wait to learn much more
  from you. That is really a terrific website.

 8. ramicard en vente en Italie

  I’m really impressed with your writing skills as well as with the layout on your blog.
  Is this a paid theme or did you modify it yourself? Anyway keep up the nice quality writing, it is rare to see a nice blog like
  this one these days.

 9. prostadine reviews

  Prostadine is a dietary supplement meticulously formulated to support prostate health, enhance bladder function, and promote overall urinary system well-being. Crafted from a blend of entirely natural ingredients, Prostadine draws upon a recent groundbreaking discovery by Harvard scientists. This discovery identified toxic minerals present in hard water as a key contributor to prostate issues. https://prostadinebuynow.us/

 10. Stephanie

  Good day I am so excited I found your webpage, I really found you by error, while I was
  looking on Digg for something else, Regardless I am here now and would just like to say kudos
  for a remarkable post and a all round exciting blog (I also love the theme/design), I don’t have time to go through
  it all at the moment but I have bookmarked it and also added
  your RSS feeds, so when I have time I will be back to read more,
  Please do keep up the fantastic b.


Post a new comment