ass1

Ardonita Sabedinu: ”Paaftësa nuk është në trup, por në mendje”

Spread the love

Ardonita Sabedinu, nga Gjilani, 19 vjeçe, e cila studion fushën e dizajnit të modës, është vajzë shumë ambicioze, këmbëngulse në realizimin e objektivave të saja, gjithashtu Ardonita ka një fytyrë të ëmbël.

“Kur une isha fëmijë nuk diferencohesha nga tjerët, por me kalimin e kohës moshatarët e mijë u rriten dhe une vërejta se unë po mbetesha me gjatësi më e shkurtër. Por gjithmonë jam ndjerë e jam krenare me atë si më ka krijuar Zoti. Nuk më ka paragjykuar askush asnjëherë. Ndoshta disave u jam dukur interesante kur më kanë pare, por edi se nuk jam e vetmja në botë.

Familja ime është e mrekullueshme, është në momentet e lumtura dhe të trishtuara në anën time, të cilët i dua dhe u jam falendëruese përjetsisht.
Pasioni, ëndrra ime është që të bëhem dizajnere e madhe e modes. Po përkushtohëm e po punoj fortë për këtë, për mua asgjë nuk është e paralizuar, e paarritshme. Mendoj se paaftësia më e madhe nuk është në ndonjë pjesë të trupit, por ajo është mentale, u shpreh e ëmbla Ardonitë.

 
There is 1 comment

Add yours
 1. bezpieczne zakupy

  You’re in reality a excellent webmaster. The site loading pace is
  incredible. It kind of feels that you’re doing any unique trick.
  Furthermore, the contents are masterpiece. you’ve performed a wonderful
  job in this matter! Similar here: ecommerce and also here:
  Sklep


Post a new comment