309972

Disa sekrete që industria ushqimore nuk do që ne t’i dimë (FOTO LAJM)

Spread the love

Edhe pse shpesh nga nxitimi na ndodh që kur të shkojmë në supermarket apo dyqan ushqimor të zgjedhim pa e parë me shumë kujdes apo pa e vrarë shumë mendjen për diçka, në fakt bëjmë shumë gabim.

Kjo sepse në fakt ushqimet kanë disa hile të vogla të cilat prodhuesit industrial të ushqimeve nuk duan që ne t’i dimë.

Këto detaje lidhen përgjithësisht me pamjen, ngjyrën apo aromën ndaj janë edhe të lehta për t’u kuptuar.

Ju i gjeni në galerinë më lart të përcjella nga Albeu.com kështu që herën tjetër kur të shkoni për të blerë diçka të merrni më të shëndetshmen për ju.

Nuk është sekret se xhelatina është bërë nga lëkura, tendinat, ligamentet e derrit dhe lopës të trazuara me ujë. Thjesht zgjidhni atë që shkruan me “agar pluhur” nje perberes që është më i shëndetshëm.

Djathi kackavall duhet te kete nje ngjyre te celet dhe duhet ta provoni ne prekje. nese e shkepusni dhe therrmohet eshte me mire te mos e blini.

Shume pake thone por ne fakt mishi i fresket nuk ka ngjyre te erret. Perkundazi ai ka nje ngjyre ne nuance roze te zbehte.

E keni vene re qe kur blini mjalte ne dyqan ai ka nje ngjyre te erret? ne fakt nje mjalt i mire ka nje ngjyre me te celet, afer te verdhes.

Nje peshk nuk duhet ti kete syte e venitur, por te gjalle. Ato duhet te shkelqejne akoma dhe ne qafe duhet te kete nje shenje pakez ne te kuqe qe tregon se eshte i fresket.

kini kujdes kure blini akullore. Me mire zgjidhni ato me fruta te thata sesa ato me ngjyra pasi behen jo me perberes natyral por ngjyrues.
There are 6 comments

Add yours
 1. ecommerce

  Wow, incredible blog layout! How long have you been running a blog for?
  you make blogging glance easy. The entire look of your site is wonderful, let alone the content!
  You can see similar: e-commerce and here ecommerce

 2. sklep internetowy

  I was recommended this web site through my cousin. I’m
  not positive whether this publish is written by him as nobody else
  know such exact approximately my difficulty. You’re incredible!
  Thank you! I saw similar here: dobry sklep and also here: sklep
  internetowy

 3. sklep internetowy

  Hi! Do you use Twitter? I’d like to follow you if that would be ok.
  I’m absolutely enjoying your blog and look forward to new posts.
  I saw similar here: Sklep internetowy

 4. ecommerce

  Thank you for sharing your thoughts. I really appreciate your efforts and I will be waiting for your further write ups thanks once
  again. I saw similar here: Sklep online

 5. sklep

  Hey! Do you know if they make any plugins to help with SEO?
  I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords
  but I’m not seeing very good gains. If you know of any
  please share. Many thanks! You can read similar blog here:
  Sklep internetowy


Post a new comment