hani-602×330

Duhet të hani këtë nëse keni rënie të flokëve, thonj delikat ose nëse nuk flini mirë

Spread the love

Gjëndrat mbiveshkore janë gjëndra në pjesën e sipërme të veshkave. Këto gjëndra luajnë një rol jetësor në rregullimin e funksionit të veshkave si dhe prodhimin e hormoneve, sidomos hormoneve seksuale si testosteroni dhe estrogjeni; dhe hormonet e stresit si kortizoli. Përveç kësaj, këto gjëndra janë përgjegjëse për sekretimin e disa hormoneve, si adrenalinë dhe steroidet. Këto hormone luajnë një rol të rëndësishëm në rregullimin e presionit të gjakut, rritjen e sistemit imunitar dhe përmirësimin e shkallës metabolike. Si rezultat i kësaj, problemet me sekretimin e tyre mund të kontribuojnë në një numër të madh sëmundjesh.

Çfarë është lodhja e veshkave?
Lodhja veshkore është në të vërtetë një term i aplikuar për një sërë simptomash, përfshirë lodhjen, problemet e tretjes, dhimbjet e trupit, çrregullimet e gjumit dhe nervozizmi.
Kjo çështje shëndetësore mund të rezultojë në nivele të ulëta të hormoneve që mund të kenë ndikim në secilën pjesë të trupit. Nëse nuk trajtohet, lodhja veshkore mund të shkaktojë pamjaftueshmëri të funksionimit të veshkave.
Shenjat më të zakonshme të funksionimit të dobët veshkave:
Lodhje kronike emocionale dhe fizike
Çrregullimet e gjumit, humbje të kujtesës
Nervozizëm, depresion dhe ankth
Dhimbje kronike e muskujve ose dhimbje të trupit
Lëkura e thatë dhe thonjtë e brishtë
Rënia e flokëve
Fitimi i papritur i peshës ose humbja e saj
Probleme me gjendrat tiroide
Presion të ulët të gjakut
Shikim i paqartë
Më poshtë po iu tregojmë një ilaç natyral që mund t’ju ndihmojë të përmirësoni simptoma dhe gjendrat mbiveshkore
Përbërësit për recetën:
2/3 filxhan arra braziliane
5 lugë gjelle vaj kokosi ekstra të virgjër
1/3 filxhan me rrush të thatë
2/3 filxhan me gjethe të thata majdanoz
2 lugë gjelle rrënjë xhenxhefili
4 lugë mjalt i papërpunuar, organik
Përgatitja
Përzieni arrat braziliane dhe gjethet e majdanozit në një blender. Më pas shtoni xhenxhefil, rrush, vaj kokosit dhe mjaltë. Përziejini të gjitha derisa të krijoni një masë homogjene.
Përdorimi:
Ju duhet të merrni 2 lugë gjelle të këtij ilaçi natyral për të përmirësuar funksionin e gjëndrës mbiveshkore. Sigurohuni që të merrni ilaçin para mëngjesit, në stomak bosh. Konsumoni këtë dozë 2-3 herë në javë. Do të vini re përmirësime të mëdha brenda një periudhe shumë të shkurtër kohore.
Këshilla të tjera të rëndësishme se si t’i mbani këto gjëndra të shëndetshme:
Konsumoni shumë ujë
Shmangni konsumimin e sheqerit
Mos konsumoni alkool dhe minimizo gjithashtu marrjen e kafeinës
Shmangni përdorimin e vajrave si soja, misri
Shmang përdorimin e mikrovalës
Ju gjithashtu duhet të merrni këto produkte:
Rrënja e jamballit që mund të jetë në formë të kapsulave ose çajit
Borzilok
Vaj peshku
Magnez
There are 28 comments

Add yours
 1. Wilfred

  May I just say what a comfort to find somebody that really knows what they’re discussing on the net.
  You definitely understand how to bring a problem to light
  and make it important. More and more people really need to look at this and understand this side of the
  story. It’s surprising you aren’t more popular since you most certainly
  possess the gift.

 2. Eloy

  I know this if off topic but I’m looking into starting my
  own weblog and was wondering what all is needed to get setup?

  I’m assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?
  I’m not very internet smart so I’m not 100% certain.
  Any tips or advice would be greatly appreciated. Kudos

 3. online aankoop van singulair in Nederland

  Hey there would you mind sharing which blog platform you’re working with?
  I’m looking to start my own blog soon but I’m having a tough time
  choosing between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.

  The reason I ask is because your design and style seems different then most blogs and I’m
  looking for something completely unique. P.S Apologies for getting off-topic but
  I had to ask!

 4. ¿Cómo obtener mefenamic acid 250 mg en México?

  I was curious if you ever thought of changing the structure of your website?
  Its very well written; I love what youve got to say.
  But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better.
  Youve got an awful lot of text for only having one
  or two images. Maybe you could space it out better?

 5. Eleanore

  Thanks a lot for sharing this with all of us you actually realize what you are talking about!
  Bookmarked. Kindly additionally talk over with my site =).

  We can have a hyperlink trade contract between us

 6. vendita libera di flavoxate 200 in Italia

  Hi there would you mind stating which blog platform you’re using?
  I’m planning to start my own blog in the near future but I’m having
  a tough time choosing between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.

  The reason I ask is because your design and style seems different
  then most blogs and I’m looking for something completely unique.
  P.S My apologies for being off-topic but I had to ask!

 7. Willis

  Asking questions are actually fastidious thing if you are not
  understanding something fully, except this piece
  of writing gives nice understanding even.

 8. Miles

  This is a great tip particularly to those new to the blogosphere.

  Short but very accurate info… Many thanks for sharing this one.
  A must read article!

 9. prix du flagyl

  Hey there! Someone in my Facebook group shared this website
  with us so I came to give it a look. I’m definitely loving
  the information. I’m book-marking and will be tweeting this to my
  followers! Excellent blog and fantastic design and style.

 10. Suivre le téléphone

  urveillez votre téléphone de n’importe où et voyez ce qui se passe sur le téléphone cible. Vous serez en mesure de surveiller et de stocker des journaux d’appels, des messages, des activités sociales, des images, des vidéos, WhatsApp et plus. Surveillance en temps réel des téléphones, aucune connaissance technique n’est requise, aucune racine n’est requise.


Post a new comment