auto_46D1F18900000578-5129667-image-a-9_1511994488137-634×3581513102570-810×457

Ëmbëlsirat ndihmojnë në tejkalimin e dhimbjeve të ciklit

Spread the love

Periodat shkaktojnë dhimbje, lodhje e shpesh dëshira të urrejtjes së ëmbëlsirave.

Megjithatë është paksa një situatë e komplikuar, pasi thuhet se guteni i rafinuar mund të përkeqësojë dhimbje më të mëdha dhe shpërthime të akneve.

Por, sipas një studimi të ri, gatimet e ëmbl, mund të ushqejnë dëshirat e një gruaje dhe të lehtësojnë simptomat e vështira të ciklit menstrual, njofton Klan Kosova.

Ndërkohë që mund të ballafaqohet me një goditje në bilancin tuaj bankar, themeluesi Devon Loft, një bukëpjekës i zjarrtë dhe një tifoz i mirë, këmbëngul se është një investim i vlefshëm pasi që të gjitha recetat janë të pavlefshme të sheqerit të rafinuar dhe përmbajnë lëndë ushqyese të cilat studimet kanë treguar të jenë të dobishme për luftimin e ndryshimeve hormonale.
There are no comments

Add yours