guret_1520384902-1031042

Gurët në veshka, kombinimi “thërrmues” i padëgjuar me limon dhe vezë

Spread the love

E kujt do t’ia kishte marrë mendja, se edhe vezët janë të afta të kontribuojnë në nxjerrjen e gurëve në veshka.
Bëhet fjalë për të bardhat e tyre, pasi kanë efekt “shkarkues” të gurëve në veshka, rërës, apo papastërtive të tjera.

Sigurisht, vezët duhet të jenë organike dhe jo të blera në supermarkete.

Përbërësit

15 limonë

15 vezë

PëRGATITJA

Në mëngjes, me një stomak bosh, përzieni lëngun e limonit me të bardhat e vezës dhe pijeni menjëherë.

Për 30 minuta mos pini dhe mos hani asgjë.

Ky trajtim zgjat 15 ditë.

Çfarë është e rëndësishme për t’u theksuar është se gurët do largohen pa shkaktuar dhimbje.

Menuja ditore nuk duhet të përfshijë alkool, ushqime me yndyrë dhe kripë.

Gjithashtu duhet të konsumoni çajra të ndryshëm për largimin e gurëve, recetat e të cilave gazeta “Super Shëndeti” ua ka treguar herë pas here.
There are no comments

Add yours