malmo-1_1515628630-9599238-1

Njihuni me qytetin ku njerëzit komunikojnë në 150 gjuhë të ndryshme

Spread the love

Malmö është qyteti i tretë më i madh i Suedisë. Ai ndodhet në provincën e Skanes.
Ai nuk është i pari në listën e qyteteve për të vizituar në Skandinavi.

Me pak fjalë, Malmö kurrë nuk e mori vëmendjen, që me të vërtetë e meriton. Megjithatë, shumë do të thonë se ai është një qytet i mahnitshëm dhe gjithçka duhet të bëni është të shijoni bukurinë e tij.

Në Malmö ju do të takoheni shumë njerëz të ndryshëm dhe të dëgjoni 150 gjuhë të ndryshme.

Malmö ka 310 mijë banorë. Rreth 43% e popullsisë janë më origjinë të huaj (135,509 rezidentë); 31% janë lindur jashtë Suedisë (99,788) dhe 11% janë të lindur në Suedi(35,721), por me prindër jo suedezë.

Padyshim vendndodhja e tij dhe mundësia për një punë të paguar mirë, bashkoi njerëz të kombësive të ndryshme në një vend të vetëm.

Aty çdo gjë është e bukur dhe e organizuar. Ju duhet të vizitoni të gjitha pjesët e qytetit si: parqet e shumtë, bibliotekën, muzeun e teknologjisë, ndërtesën më të re në Malmo, kullën HSB, Mbetjet e kalasë së vjetër Malmöhus e ndërtuar nga Erik të Pomerania në 1434.
There are 234 comments

Add yours
 1. fordero.shop

  I see You’re in reality a excellent webmaster. This site loading velocity
  is incredible. It kind of feels that you’re doing
  any unique trick. In addition, the contents are masterpiece.
  you’ve performed a great task in this subject! Similar here:
  zakupy online and also here: Najlepszy sklep

 2. hitman.agency

  Good day! Do you know if they make any plugins to assist with Search Engine Optimization? I’m trying to get my website to
  rank for some targeted keywords but I’m not
  seeing very good gains. If you know of any please share. Cheers!
  I saw similar text here: Link Building

 3. Charolette00

  Wow, fantastic weblog structure! How long have you been running a blog for?
  you make running a blog look easy. The full glance of your web site
  is fantastic, as smartly as the content! I read similar here prev next
  and those was wrote by Silvana80.

 4. Vada04

  Wow, marvelous blog format! How lengthy have you been blogging for?

  you make blogging glance easy. The entire look of your website is fantastic,
  let alone the content material! I read similar here
  prev next and that was wrote by Vallie91.

 5. RickyGes

  mexico pharmacy [url=https://mexicoph24.life/#]mexican pharmacy[/url] buying from online mexican pharmacy

 6. where to escape room

  Hey there! Do you know if they make any plugins to assist with Search Engine Optimization? I’m trying to get my website
  to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good gains.
  If you know of any please share. Appreciate it! I saw similar blog here:
  Escape room

 7. Taina

  I will right away grasp your rss as I can’t to find your email subscription hyperlink or newsletter service. Do you have any? Kindly permit me recognise so that I may just subscribe. Thanks!

 8. tarot spreads

  I blog often and I seriously appreciate your content. The article has really peaked my interest. I will book mark your website and keep checking for new information about once a week. I opted in for your RSS feed as well.

 9. Safe AI Education for Children

  When I originally left a comment I seem to have clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and from now on each time a comment is added I recieve four emails with the same comment. Is there a means you can remove me from that service? Appreciate it.

 10. hishypesports

  May I simply just say what a relief to uncover someone who really knows what they are discussing online. You certainly know how to bring a problem to light and make it important. More people need to read this and understand this side of the story. It’s surprising you aren’t more popular because you definitely possess the gift.

 11. house not selling

  Having read this I thought it was rather informative. I appreciate you taking the time and energy to put this information together. I once again find myself personally spending a lot of time both reading and leaving comments. But so what, it was still worth it!

 12. kontol besar

  Excellent web site you’ve got here.. It’s difficult to find high quality writing like yours nowadays. I really appreciate individuals like you! Take care!!

 13. sex

  Nice post. I learn something totally new and challenging on sites I stumbleupon every day. It’s always useful to read content from other writers and practice a little something from their websites.


Post a new comment