p_1519711672-1011758

Po mërdhini? – bëni këtë pije dhe do të jeni gati për temperaturat nën minus!

Spread the love

Asgjë nuk do të ju ngrohë më së miri se një pijë e ngrohtë, por ekzistojnë edhe disa gjëra ushqyese që e stabilizon temperaturën trupore.
Çaji i xhenxhefilit është pija ideale e cila ua mundëson kthimin e temperaturës trupore

Përbërësit:

Një rrënjë e xhenxhefilit

Një litër ujë

Mjaltë dhe limon sipas dëshirës

Mënyra e përgatitjes:

Në një enë vendoseni ujin

Rrënjën e xhenxhefilit prijeni në feta

Kur uji të ketë vluar shtoni fetat e xhenxhefilit dhe lërini të zihen për 15 minuta.

Pasi të zihen, lëreni të pushon për 15 minuta tjera.

Çaji është më i dobishëm nëse pihet pa i shtuar mjaltë dhe limon
There is 1 comment

Add yours

Post a new comment