ruaaa-780×439-696×392

Ambasadori britanik në Kosovë: Sonte nata më e rrezikshme që prej luftës në Kosovë

Spread the love

Ambasadori i Britanisë në Kosovë ka folur për iniciativën e liderëve kosovarë për të shfuqizuar Gjykatën Speciale.

Nga Kuvendi i Kosovës, Ruairi O’Connell ka thënë që kjo mund të jetë nata më e rrezikshme për Kosovën që prej luftës së fundit në Kosovë.

Ai ka thënë që bashkësia ndërkombëtare ka investuar shumë dhe që nëse ndalimi i Speciales ndodh, askush në botë nuk do të besojë që Kosova është e interesuar për sundim të ligjit.

Diplomati u ka bërë thirrje deputetëve që të mendojnë logjikisht dhe të mos votojnë kundër Speciales.
There are 2 comments

Add yours
 1. маршрут кострома ярославль машиной

  ютуб новости красноярск сегодня твк
  грузовое такси волгоград недорого тракторозаводской район затмение в уфе до
  этого
  мебель для детской кровать ярославль реабилитационный центр владивосток официальный сайт давыдова
  анастасия сергеевна ульяновск


Post a new comment