femijet-e-lindur-nga-nenat-40-vjecare-me-pak-te-zgjuar

Fëmijët e lindur nga nënat 40-vjeçare, më pak të zgjuar

Spread the love

Studimi i ri zbulon se, fëmijët e lindur nga nënat që kanë qenë në 30 vjeç, kanë mundësi të jenë më të mirët në klasë.

Por, e njëjta nuk ndodhë edhe me ata fëmijë, që kanë lindur kur nënat e tyre ishin në të 40-tat. Ata janë më pak të zgjuar dhe trupi i tyre është i prirë për mbipeshë. Këtë përfundim e kanë sjellë zyrtarë nga Shkolla Ekonomike e Londrës, në bazë të një hulumtimi me 18,000 fëmijë.

Studiuesit kanë shikuar të dhënat e fëmijëve, duke marrë parasysh, moshën e nënës së tyre, se kur ajo ka lindur, shkruan Telegrafi. Femrat që lindin në të 30-at, janë më të freskëta dhe të relaksuara, ndërsa të ardhurat dhe shkollimi saj nuk mungojnë.

Sipas studimit, gratë që kanë lindur fëmijë, pas viteve të 40-ta, del të jenë më të lodhura, derisa kujdesi tyre mbi fëmijën, lë për të dëshiruar.
There are 4 comments

Add yours
 1. sklep internetowy

  You’re truly a good webmaster. The site loading speed is incredible.
  It seems that you’re doing any distinctive trick. In addition,
  the contents are masterpiece. you’ve done a fantastic task in this topic!
  Similar here: sklep internetowy and also here:
  Sklep

 2. Link Building

  Hi! Do you know if they make any plugins to help with SEO?
  I’m trying to get my website to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good gains.

  If you know of any please share. Kudos! You can read similar text here: List of Backlinks

 3. Lonna96

  Wow, marvelous blog format! How lengthy have you ever been blogging for?
  you make blogging glance easy. The whole glance of your site
  is great, as neatly as the content material!
  You can see similar here prev next and those was wrote by Grover63.

 4. Aurelia71

  Wow, marvelous weblog structure! How lengthy have you been running a blog for?
  you made running a blog look easy. The entire glance of your website is great, as smartly as the content!
  You can read similar here prev next and those was wrote by Lenora86.


Post a new comment