v_1514277380-6542159

Vajza 13 vjeçare e veteranit letër Haradinaj: Për neve a po mendon kush?

Spread the love

Një nxënëse 13 vjeçare me sukses të shkëlqyer e cila është vajzë e veteranit të UÇK-së i ka shkruar letër kryeministrit të vendit, Ramush Haradinajt.

Ajo në këtë letër ia ka shkruar disa fjalë Haradinajt. Me kërkesë të autorës, të dhënat mbesin kofidenciale.

Letra e e saj:

Letër e hapur për kryeministrin Haradinaj. Kryeministër, unë jam veq 13 vjeqe , jam një nxënëse e shkelqyer dhe jam e bija e një veterani të luftës gjë që më bën shumë krenare dhe sa herë që me jepet rasti e tregoj këtë.

Por sot dua të të tregoj diçka tjetër; unë jam nga Drenica por tani jetoj në një lagje të varfër të Mitrovicës dhe të njohurit e mi ose janë veteranë të vërtetë të mbetur jashtë listave sepse ato janë fryrë e stërfryrë e nuk po zënë më ,ose janë invalid lufte dhe ende edhe 17 vjet pas lufte nuk gezojnë kurfar benificionesh ose janë të pastrehë qe jetojnë me qera bile bile ndonjë edhe nepër podrume. Sot kishin degjuar për rrogën tuaj dhe gjithë grat e lagjes ishin mbledhur dhe thoshin:

U mos e gëzoft! , u ja zaft frymen!, u haram i koft a shumë po lodhet a, e për neve a po mendon kush?

Kryeministër deshta me t’ thanë ruaju prej lutjes së atij që i është bërë padrejtësi, e këtyre njerëzve po u bëhet padrejtësi e madhe tash e 17 vjet.Nese nuk i frikësoheni drejtësisë në tokë egziston një Drejtësi Hyjnore të ciles nuk i shpëton askush!

Zotinuk harron!
There are 26 comments

Add yours
 1. Hazel

  I’m extremely pleased to discover this web site.

  I want to to thank you for your time just for this wonderful read!!
  I definitely appreciated every part of it and i
  also have you saved as a favorite to look at new things on your website.

 2. Cinda

  Good day! I simply would like to offer you a huge thumbs up for the great info you have here
  on this post. I will be returning to your website for more soon.

 3. clarinex recommandé par les spécialistes

  Appreciating the hard work you put into your site and in depth information you present.
  It’s great to come across a blog every once in a
  while that isn’t the same outdated rehashed information. Great
  read! I’ve bookmarked your site and I’m adding your RSS feeds
  to my Google account.

 4. diclac rezeptfrei erhältlich in Zürich

  Admiring the time and effort you put into your blog and in depth information you provide.

  It’s good to come across a blog every once in a while that isn’t the same old rehashed material.

  Excellent read! I’ve bookmarked your site and I’m including
  your RSS feeds to my Google account.

 5. acheter du noroxin

  Hey I know this is off topic but I was wondering
  if you knew of any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter
  updates. I’ve been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe you would have some experience with something like this.

  Please let me know if you run into anything.

  I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.

 6. гороскоп 3 апреля 2024

  что значит воздушный шар во сне, к
  чему снится воздушный шар большой какие есть
  карты таро и что они означают сон пятна на одежде 5 жезлов
  таро 78 дверей карта дня, 5 кубков 78 дверей как узнать забеременею ли я
  в этом году, когда я забеременею гадание


Post a new comment