3.1

SHIKIMI, HESHTJA DHE TË FOLURIT

Spread the love

Hazret Imam Aliu (paqja qoftë mbi të) ka thënë:

Të gjitha të mbarat janë përmbledhur në tri gjëra: shikimi, heshtja dhe të folurit. Çdo shikim që nuk përmban marrjen e mësimit, është i kotë; çdo heshtje që nuk përmban të menduarit është pavëmendje dhe çdo të folur që nuk përmban përkujtim, është fjalë boshe. Lum për atë që shikimin e ka mësim, heshtjen mendim, të folurit përkujtim, që qan për gabimet e veta dhe që ruhet prej sherrit të njerëzve”.
There are 13,902 comments

Add yours
 1. JosephNon

  [url=https://nolvadextamoxifen.shop/]buy tamoxifen europe[/url] [url=https://neurontintabs.com/]neurontin rx[/url] [url=https://buydrugstore.monster/]canadian pharmacy coupon code[/url] [url=https://sildenafilx.shop/]generic viagra from canada online[/url] [url=https://seroqueltabs.shop/]seroquel 800 mg pill[/url] [url=https://buyhydroxychloroquine.life/]hydroxychloroquine 90mg[/url] [url=https://sildenafilgen.online/]buy female viagra uk online[/url]

 2. IvyMet

  [url=http://buymodafinil.life/]modafinil for sale south africa[/url] [url=http://cephalexin.site/]generic cephalexin 500 mg[/url] [url=http://dexamethasonetab.com/]dexona tablet online[/url] [url=http://valacyclovirvaltrex.online/]order valtrex online canada[/url] [url=http://acyclovira.com/]acyclovir 800 mg price in india[/url] [url=http://onlinedrugstore.click/]indian pharmacies safe[/url]

 3. IvyMet

  [url=http://worldpharmacy.monster/]hfs drug[/url] [url=http://buymodafinil.life/]generic provigil for sale[/url] [url=http://onlinepharmacyd.quest/]best european online pharmacy[/url] [url=http://sildenafilpropills.com/]sildenafil 100mg tablets price[/url]

 4. JosephNon

  [url=http://lipitoratorvastatin.shop/]lipitor 40 mg[/url] [url=http://wellbutrintab.shop/]buy bupropion[/url] [url=http://malegratabs.quest/]generic malegra[/url] [url=http://trazodone.sbs/]trazodone brand name australia[/url] [url=http://neurontin.run/]neurontin for sale[/url] [url=http://tadalafilx.monster/]tadalafil over the counter uk[/url]